З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Напрям «МЦФЕР: Охорона здоров’я» підтримує Всеукраїнський благодійний проект «Читати на рівних» по збору коштів на створення книг для сліпих дітей

  • 26 грудня 2013
  • 80

В Україні за неофіційними даними понад 100 тисяч дітей із вкрай слабким зором, серед яких понад 1 тисяча — тотально незрячих. Для них одним з найважливіших засобів отримання інформації служать тактильні книги шрифтом Брайля.

Основна мета — зробити важливий внесок в розвиток та освіту дітей з обмеженими можливостями зору, шляхом об’єднання зусиль населення України.

Актуальність проблеми.  В Україні за неофіційними даними понад 100 тисяч дітей із вкрай слабким зором, серед яких понад 1 тисяча — незрячих. Для них одним з найважливіших засобів отримання інформації служать тактильні книги шрифтом Брайля, яких у нашій країні катастрофічно не вистачає. Навіть спеціалізовані школи для незрячих дітей забезпечені такою літературою на 15%, від необхідного обсягу. При цьому, у зв’язку з великим прагненням до розвитку, потреба слабозорих і незрячих людей в книгах в 5 разів перевищує аналогічну потребу звичайних українців. За даними Центральної спеціалізованої бібліотеки для сліпих
ім. М. Островського, зрячий українець у середньому освоює 12 книжок на рік, а читач спеціалізованої бібліотеки для сліпих — 50!

Потреба книжок. За даними Національної Асамблеї інвалідів України (НАІУ), потреба спеціалізованих закладів для слабозорих та незрячих  дітей у книжках художньої літератури складає 4200 екземплярів. В середньому вартість однієї книжки шрифтом Брайля на пластикових сторінках і з малюнками складає 400 гривень, тому необхідна сума коштів на виготовлення книг складає 2 мільйони гривень.

Попередньо заплановано надрукувати казку Івана Франка «Лисичка і Журавель», остаточне рішення буде прийнято спільно з фахівцями в сфері корекційної педагогіки.

Запланований період реалізації благодійного проекту — 1 серпня 2013 року — 28 лютого 2014 року, протягом якого у друкованих ЗМІ виходитимуть макети з закликом долучитись населенню до збору коштів.

Шукайте рекламні макети з позначкою «соціальна реклама» на сторінках наших журналів та ознайомтеся з правилами проекту.

Дізнатися докладні умови акції «Читати на рівних», зв’язатися з організаторами та запропонувати співпрацю, а також стежити за ходом соціального проекту можна на сайтах www.naiu.org.ua, www.uapp.org і www.talan.kiev.ua.

 

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно