Проведено першу в світі операцію з імплантації повністю автономного штучного серця

23 грудня 2013
63
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Новітня модель штучного серця не вимагає регулювання функціонування ззовні при зміні інтенсивності фізичного навантаження людини і працює практично так само, як і біологічне.

У Франції проведено першу в світі операцію з імплантації повністю автономного штучного серця нової конструкції. Цей унікальний пристрій був розроблений французькою компанією «Кармат» (Carmat).

Нове серце відрізняється від інших моделей штучних сердець тим, що не вимагає регулювання функціонування ззовні при зміні інтенсивності фізичного навантаження людини і працює практично так само, як і біологічне.

Хірургічна операція була проведена групою фахівців під керівництвом відомого кардіохірурга, засновника компанії «Кармат» Алена КАРПАНТЬЄ (Alain Carpentier) в паризькому госпіталі імені Жоржа Помпіду.  Прооперований пацієнт страждав гострою формою серцевої недостатності,  що створювала реальну загрозу для його життя. Зараз пацієнт перебуває в реанімації і стан його, як свідчать лікарі, стабільний.

За словами співкерівника «Кармату» Філіпа ПУЛЕТТИ, розробка унікального пристрою тривала близько двадцяти років. На сьогодні ціна нової моделі штучного серця дорівнює приблизно 80 тисячам євро. 

logo