З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Реформування психіатричної допомоги в України. Підсумки 2013 року

  • 19 грудня 2013
  • 42

Представник редакції журналу «Довідник головної медичної сестри» взяв участь у брифінгу «Реформування психіатричної допомоги. Підсумки 2013 року», що відбувся 17 грудня у Міністерстві охорони здоров’я України.

17 грудня у Міністерстві охорони здоров’я України відбувся брифінг «Реформування психіатричної допомоги. Підсумки 2013 року». У події взяв участь представник редакції журналу «Довідник головної медичної сестри».

Діяльність психіатричної служби в Україні має бути відкритою, активною та продуктивною. Надзвичайно важливими є правовий аспект в наданні психіатричної допомоги. Про це заявила під час заходу головний позаштатний психіатр Міністерства охорони здоров’я України, директор Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології Міністерства охорони здоров’я України Ірина ПІНЧУК.

У свою чергу головний позаштатний дитячий психіатр Міністерства охорони здоров’я України Ігор МАРЦЕНКОВСЬКИЙ, який також брав участь у брифінгу, розповів про реформування системи охорони психічного здоров’я дітей, яке є важливою складовою загальної медичної реформи.

Як наголосив головний дитячий психіатр Міністерства охорони здоров’я України, вперше в історії незалежної Україні вжито заходів із забезпечення доступу дітей із психічними розладами до лікарських засобів, що зареєстровані на території України та ефективність яких грунтується на принципах доказової медицини. «У 2013 році вперше проведена закупівля препаратів за кошти Держбюджету для дітей з розладами спектру аутизму, ― розповів Ігор МАРЦЕНКОВСЬКИЙ. ― На ці потреби держава виділила 10 мільйонів гривень».

Також головний дитячий психіатр Міністерства охорони здоров’я України зазначив, що важливим аспектом зміни порядку надання психіатричної допомоги дітям є прийняття низки заходів щодо недопущення порушення прав дітей при здійсненні психіатричної допомоги, інклюзії дітей з обмеженими можливостями та особливими потребами в наявні загальні системи освіти й професійної підготовки, усунення зловживань при наданні психіатричної допомоги дітям в інтернатах Міністерства освіти та науки України  і Міністерства соціальної політики України.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно