text
Медична справа

ВООЗ: у світі збільшилась кількість онкохворих

  • 12 грудня 2013
  • 27

Кількість людей у світі, яким ставлять діагноз рак, перевищила 14 мільйонів на рік, — такі дані оприлюднила Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ).

Кількість людей у світі, яким ставлять діагноз рак, перевищила 14 мільйонів на рік, — такі дані оприлюднила Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ).

Дані за 2012 рік засвідчили помітне зростання онкохворих порівняно з 12,7 мільйонів випадків у 2008 році. Кількість смертей від раку також зросла із 7,6 до 8,2 мільйонів на рік.

Одним із чинників, які сприяють зростанню статистики захворювань на рак, є швидке наближення стилю життя в країнах, що розвиваються, до стилю життя в розвинутих країнах.

Поширення куріння, проблеми огрядності і довша тривалість життя також докладаються до росту статистики онкозахворювань.

Рак легень, який у більшості випадків виникає  через куріння, є найпоширенішим у світі типом онкологічних хвороб. На нього хворіють 1,8 мільйонів людей, або 13% від загальної кількості онкопацієнтів.

ВООЗ відзначає також «стрімке зростання» випадків раку грудей. Порівняно з 2008 роком, зросли і кількість нових захворювань, і смертність від цієї хвороби. Зараз це найпоширеніше захворювання серед жінок у 140 країнах світу.

«Рак грудей є також провідною причиною смертності від онкологічних хвороб у менш розвинутих країнах світу, — каже Дейвід ФОРМЕН з Міжнародної служби дослідження раку при ВООЗ. — Частково це викликане збільшенням випадків цієї хвороби, пов’язаним зі змінами в стилі життя, а частково — відставанням медицини в тих регіонах».

Всесвітня організація охорони здоров’я стверджує, що виникла «нагальна потреба» у кращих методах виявлення, діагностики і лікування раку грудей у країнах, які розвиваються.

ВООЗ також прогнозує, що до 2025 року кількість випадків раку у світі перевищить 19 мільйонів на рік.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно