З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Планується збільшення фінансування закладів охорони здоров’я у сільській місцевості

  • 11 грудня 2013
  • 27

Фінансуватиметься будівництво, реконструкція, ремонт та оснащення закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу в сільській місцевості.

Кабінет Міністрів України (Кабмін) схвалив внесення змін до Державної цільової програми розвитку українського села на період до 2015 року. Внесення змін пов’язане із необхідністю будівництва, реконструкції, проведення ремонту та оснащення закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу в сільській місцевості.

Передбачається, що реалізація запропонованих змін потребуватиме додаткових бюджетних асигнувань у розмірі 1882,6 мільйонів гривень. З них у 2013 році передбачається освоїти 273,4 мільйони гривень, а в 2014 році — 1609,2. Варто зазначити, що ці кошти виділятимуться за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам.

На думку експертів Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) збільшення фінансування галузі первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) пов’язане зі значимістю цієї ланки в усій системі охорони здоров’я. ПМСД є фундаментом усієї системи медичної допомоги. Вона закладає основу формування громадського здоров’я, несе найбільшу відповідальність за його втрату, визначає раціональне та ефективне використання коштів охорони здоров’я.

Окремо експерти зазначають, що кількість установ ПМСД на 10 тисяч населення у 3 рази менша ніж у  країнах Європейського союзу (Україна — 1,2 заклади на 10 тисяч населення, ЄС — 4,9 на 10 тисяч населення), чисельність лікарів цієї ланки в 1,5 рази нижча, ніж у країнах ЄС (Україна — 6,3 лікаря на 10 тисяч населення, ЄС — 9,4 на 10 тисяч населення).

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно