З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

6 грудня — 100 років з дня народження Миколи АМОСОВА

  • 6 грудня 2013
  • 29

Сьогодні, 6 грудня 2013 року, виповнюється 100 років з дня народження видатного лікаря-хірурга, вченого, письменника, громадського діяча, академіка, першого директора Київського науково-дослідного інституту серцево-судинної хірургії Миколи АМОСОВА.

Сьогодні, 6 грудня 2013 року,  виповнюється 100 років з дня народження видатного лікаря-хірурга, вченого, письменника, громадського діяча, академіка, першого директора Київського науково-дослідного інституту серцево-судинної хірургії Миколи АМОСОВА.

Микола  Михайлович АМОСОВ — один із основоположників легеневої та серцевої хірургії. Розробив нові методи операцій на легенях, хірургічного лікування пороків серця. Створив і вперше в світі почав впроваджувати в практику антитромботичні протези серцевих клапанів. Автор оригінальних апаратів штучного кровообігу. Основоположник української школи біомедичної та психологічної кібернетики.

Під керівництвом Миколи  АМОСОВА проведені фундаментальні дослідження систем саморегуляції серця і розробка питань машинної діагностики хвороб серця, розробка і побудова фізіологічної моделі «внутрішнього середовища організму», моделювання на ЕОМ основних психічних функцій і деяких соціально-психологічних механізмів поведінки людини.

Нагадаємо, що Постановою Верховної Ради України «Про відзначення 100-річчя з дня народження Миколи Амосова» від 06.09.2012 № 5214-VI поточний рік оголошений роком Миколи АМОСОВА у галузі медицини. 

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно