Міністерство охорони здоров’я України пропонує заборонити приватну медичну практику

2 грудня 2013
37
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Експерти Міністерства охорони здоров’я України зазначають, що на сьогодні контролюючі органи не можуть об’єктивно та у повному обсязі оцінити відповідність вимогам галузевого законодавства діяльність приватних підприємців.

Для забезпечення прав та підвищення безпеки обслуговування населення Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ) пропонує ввести заборону фізичним особам-підприємцям здійснювати господарську діяльність з медичної практики за тридцятьма лікарськими спеціальностями. Про це йдеться мова в Інформаційно-аналітичному бюлетені КМУ.

Ця заборона стосується, зокрема, таких профільних напрямів, як «анестезіологія», «дитяча анестезіологія», «дитяча гінекологія», «дитяча нейрохірургія», «інфекційні хвороби», «медицина невідкладних станів», «нейрохірургія», «онкологія», «онкогінекологія», «онкохірургія», «ортопедія і травматологія», «променева терапія», «рентгенологія», «трансплантологія», «токсикологія», «хірургія», «хірургія серця і магістральних судин».

Експерти МОЗ зазначають, що чинні на сьогодні ліцензійні умови провадження господарської діяльності з медичної практики не дозволяють контролюючим органам повною мірою оцінити відповідність вимогам галузевого законодавства діяльність приватних підприємців. Окрім цього, неможливо об’єктивно перевірити наявність у заявників необхідної матеріально-технічної бази, можливість використання ними сучасних технологій, а також забезпечити права і безпеку пацієнтів.

Тому існує гостра потреба посилити вимоги і заходи до фізичних осіб, які здійснюють приватну медичну практику, а також обмежити їх можливості в цій сфері для забезпечення повноцінного і ефективного контролю з боку держави.

Нагадаємо, що на кінець 2012 року кількість діючих ліцензій МОЗ на проведення господарської діяльності з медичної практики становила близько 18 тисяч.

logo