text
Медична справа

«Ми повинні посилювати контроль безпеки компонентів крові», ― Раїса БОГАТИРЬОВА

  • 15 листопада 2013
  • 30

Кожна четверта людина протягом життя потребує препаратів крові. Тому трансфузіологічна служба має відповідати вимогам часу та забезпечувати лікувальні установи препаратами крові на належному рівні.

Сьогодні назріла нагальна потреба реформування служби крові. Про це зазначила Міністр охорони здоров’я України Раїса БОГАТИРЬОВА під час відкриття колегії Міністерства охорони здоров’я України (МОЗ) з питань організації роботи трансфузіологічної служби у державі.

Раїса БОГАТИРЬОВА завернула увагу на те, що контроль безпеки компонентів крові потребує посилення. Одним із засобів такого посилення буде забезпечення закладів служби крові високотехнологічними апаратами та витратними матеріалами.

Також, Раїса БОГАТИРЬОВА нагадала, що в трансфузіологічній службі головною особою є донор, тому вся діяльність медиків, котрі працюють у цій сфері, має бути спрямована на доброзичливе ставлення до цих людей.

Заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр ТОЛСТАНОВ у своєму виступі зазначив, кількість донорів в Україні неухильно скорочується. Якщо в 2010 році налічувалося 660 тисяч донорів, то в 2012 році ― лише 630 тисяч осіб. Окрім цього кількість донацій, яка за світовими стандартами має буди 30-40 одиниць на 1000 населення, в Україні становить 18.

У зв’язку з цим, зазначив урядовець, необхідно посилити агітаційно-інформаційну діяльність щодо безоплатного донорства.

У ході засідання членами колегії було запропоновано сконцентрувати виробництво препаратів з донорської плазми в трьох-чотирьох центрах держави, оснащених за останнім словом техніки. Крім того, нагальною проблемою служби крові є її централізація в регіонах і створення вертикалі управління трансфузіологічними закладами.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно