З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Національній медичній академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика в Україні виповнюється 95 років

  • 13 листопада 2013
  • 50

НМАПО імені П. Л. Шупика — провідний в Україні центр навчально-методичної роботи в галузі післядипломної освіти лікарів і провізорів, якому МОЗ України доручає розробку більшості типових навчальних планів і програм ПАЦ, спеціалізації, інтернатури і комп’ютерних атестаційних програм.

13 листопада 2013 року Національній медичній академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика в Україні виповнюється 95 років.

Академія розпочала свою діяльність, як Клінічний інститут для удосконалення лікарів, в самій назві якого закладалася, насамперед, його клінічна спрямованість. Педагогічний процес в Клінічному інституті на початку його існування складався з практичної роботи лікарів-курсантів в лікувальних установах і відвідування лекцій у вечірній час.

Перші систематичні заняття у інституті розпочались в осінньому семестрі 1920 року, коли слухачами «знову відкритих повторювальних курсів» стали перші 117 лікарів.

З кожним роком інститут продовжував розвиватись та збільшувати кількість кафедр. До початку 90-х років заклад став одним з найбільших в СРСР і найпотужнішим в Україні навчальним інститутом такого типу. Якщо в перший післявоєнний рік в ньому працювало всього 68 викладачів, у тому числі 19 професорів, 20 доцентів і 29 асистентів, то в ювілейному 2013 році в штаті більше 1600 співробітників, у тому числі понад 820 науково-педагогічних працівників, серед яких 220 докторів і 496 кандидатів наук.

В ознаменування 80-річчя академії, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України «Про увічнення пам'яті П. Л. Шупика» від 20.04.1998 № 513, їй присвоєно ім’я видатного державного діяча і вченого — професора Платона Лукича ШУПИКА.

Свій 95-річний ювілей академія відзначає в статусі Національної, згідно з Указом Президента України В. А. Ющенка «Про надання Київській медичній академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика статусу Національної» від 27.03.2006 № 236/2006.

НМАПО імені П. Л. Шупика — провідний в Україні центр навчально-методичної роботи в галузі післядипломної освіти лікарів і провізорів, якому МОЗ України доручає розробку більшості типових навчальних планів і програм ПАЦ, спеціалізації, інтернатури і комп’ютерних атестаційних програм, які використовуються усіма медичними установами та факультетами післядипломної освіти.

Щорічно в академії розробляється і оновлюється більше 100 навчальних планів і програм циклів тематичного удосконалення, видається більше 60 найменувань навчально-методичної літератури (підручники, навчальні та навчально-методичні посібники, довідники) для використання в навчальному процесі.

Щороку в Академії проводиться близько 1,5 тисячі циклів, навчається 2,5 тисячі інтернів і 23 тисячі лікарів і провізорів.

Напрям «МЦФЕР: Охорона здоров’я» щиро вітає Національну медичну академію післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика з ювілеєм. 

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно