З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

В Україні розпочато епідеміологічне дослідження хіміорезистентного туберкульозу

  • 8 листопада 2013
  • 41

Головна мета дослідження — отримання достовірної інформації щодо стійкості мікобактерій туберкульозу до протитуберкульозних лікарських засобів; удосконалення схем лікування хворих на туберкульоз.

В Україні з 1 листопада 2013 року розпочався набір пацієнтів для епідеміологічного дослідження щодо хіміорезистентного туберкульозу.  Головна мета дослідження — отримання достовірної, репрезентативної інформації щодо стійкості мікобактерій туберкульозу до протитуберкульозних лікарських засобів, а також удосконалення схем лікування хворих на туберкульоз.

Участь у проведенні дослідження беруть фахівці 40 груп спеціалізованих структурних підрозділів,  закладів охорони здоров’я, які здійснюють діагностику туберкульозу та надають лікувально-профілактичну допомогу хворим на туберкульоз. Дослідження проводиться в  24 регіонах України, окрім Тернопільської, Чернівецької областей та м. Севастополь.

Нагадаємо, протягом вересня-жовтня поточного року Держслужбою України соцзахворювань спільно з бюро Всесвітньої організації об’єднаних націй (ВООЗ) в Україні та ДУ «Національний інститут пульмонології та фтизіатрії ім. Ф. Г. Яновського АМН України» проведені тренінги для регіональних координаторів Дослідження, керівників та лабораторних координаторів груп закладів, які приймають участь  у Дослідженні. Під час тренінгів відповідальні фахівці за проведення Дослідження в регіонах України набули технічних та практичних навичок, необхідних для його виконання.  Підготовку до початку дослідження: проведення оцінки готовності країни, організацію пілотування, закупівлю витратних матеріалів для повномасштабного проведення дослідження забезпечено в рамках проекту USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні».

Результати дослідження очікуються через 18 місяців від його початку. Якість результатів дослідження в Україні в цілому залежить від достовірної інформації, наданої регіонами.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно