З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Чи будуть внесені зміни до закону «Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині»?

  • 5 листопада 2013
  • 33

На сьогодні в Україні проводиться близько 70-80 трансплантацій нирки на рік, 12-15 трансплантацій печінки, а пересадка серця за 20 років була виконана лише восьми пацієнтам.

4 листопада 2013 року у Міністерстві охорони здоров’я України відбувся брифінг з нагоди десятої річниці від дня першої успішної пересадки серця в Україні. У події взяли участь заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр ТОЛСТАНОВ, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «Хірургія серця і магістральних судин» МОЗ України, директор Київського міського центру серця Борис ТОДУРОВ та Едуард СОКОЛОВ — пацієнт, який десять років живе з пересадженим серцем.

Варто зауважити, що подібні заходи, зокрема круглі столи з питань розвитку та реформування трансплантаційної служби України, ініційовані з метою внесення змін до Закону України «Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині» й формування концепції розвитку трансплантаційної служби України.

Під час брифінгу Олександр ТОЛСТАНОВ зазначив, що у кожному регіоні України було проведено масштабну роботу щодо визначення думки населення з питань трансплантології. Зокрема були проведені опитування та трансльовано ряд телевізійних програм.

Окрім цього заступник Міністра охорони здоров’я України зауважив, що однією з головних проблем є відсутність юридичного та правового забезпечення трансплантології.

На сьогодні в Україні проводиться близько 70-80 трансплантацій нирки на рік, 12-15 трансплантацій печінки, а пересадка серця за 20 років була виконана лише восьми пацієнтам. Водночас потреба в трансплантації органів громадянам України на сьогодні становить 2 000 пересадок нирки на рік, 1 500 пересадок печінки та близько 1000 пацієнтів щороку потребують трансплантації серця.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно