Внесено зміни до Правил виписування рецептів та вимог-замовлень на лікарські засоби і вироби медичного призначення

4 листопада 2013
34
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Рецепти на лікарські засоби, вартість яких підлягає державному відшкодуванню, дозволено виписувати лікарям закладів охорони здоров’я незалежно від форм власності.

Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 04.10.2013 № 858 вносяться зміни до наказу Міністерства охорони здоров’я «Про затвердження Правил виписування рецептів  та вимог-замовлень на лікарські засоби і вироби медичного призначення, Порядку відпуску лікарських  засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів, Інструкції про порядок зберігання, обліку та знищення рецептурних бланків та вимог-замовлень» від 19.07.2005 № 360.

Внесено зміни до Пункту 1.1 Правил виписування рецептів та вимог-замовлень на лікарські засоби і вироби медичного призначення.

Відповідно до змін рецепти на лікарські засоби і вироби медичного призначення (далі — Рецепти) виписуються лікарями закладів охорони здоров’я незалежно від форм власності та підпорядкування згідно з видами медичної практики, на які було видано ліцензію МОЗ України, та відповідно до лікарських посад (далі — медичні працівники). Рецепти на лікарські засоби, вироби медичного призначення, які відпускаються на пільгових умовах чи безоплатно, дозволяється виписувати лікарям державних та комунальних закладів охорони здоров’я, а на лікарські засоби, вартість яких підлягає державному відшкодуванню, лікарям закладів охорони здоров’я незалежно від форм власності та підпорядкування за узгодженням зі структурними підрозділами охорони здоров’я місцевих державних адміністрацій.

Окрім цього, фельдшери закладів охорони здоров’я незалежно від форм власності та підпорядкування мають право виписувати Рецепти хворим із затяжними і хронічними захворюваннями у разі продовження лікуючим лікарем курсу лікування.  При цьому фельдшерам необхідно буде вказувати свою посаду, завіряти рецепт власним підписом та печаткою закладу охорони здоров’я.

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

logo