З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Луганські медики вперше провели операцію з трансплантації нирки

  • 30 жовтня 2013
  • 24

Операція тривала близько п’яти годин, але підготовка і тестування зайняли півроку. Зараз стан донора і реципієнта відповідають часу проведеної операції.

На базі відділення трансплантології та судинної хірургії Луганської обласної клінічної лікарні пройшла перша трансплантологічна операція, яку було проведено за рахунок бюджетного фінансування. Про це на брифінгу в Луганській облдержадміністрації розповів директор обласного департаменту охорони здоров’я Павло МАЛИШ.

Операція тривала близько п’яти годин, але підготовка і тестування зайняли півроку. Зараз стан донора і реципієнта відповідають часу проведеної операції. На п’яту добу після пересадки нирки пацієнта переведено в соматичне відділення Луганської обласної клінічної лікарні.

Павло МАЛИШ підкреслив, що відбір перших пацієнтів був дуже ретельний з детальним аналізом даних лабораторних та інструментальних обстежень. Всього було задіяно близько 50 фахівців. Сама трансплантація проведена бригадою трансплантологів із Запорізької та Луганської областей. Також в операції активну участь взяли фахівці різного профілю: нефрологи, анестезіологи-реаніматологи, інтервенційні хірурги, урологи, лікарі-лаборанти та інші, які пройшли навчання на базі Запорізької академії післядипломної освіти .

Для проведення оперативних втручань окремо підготовлено реанімаційне відділення та відділення інтенсивної терапії № 2 обласної лікарні, в якому повинні знаходитися пацієнти після трансплантації.

За словами директора департаменту охорони здоров’я Павла МАЛИША, на Луганщині  пересадки нирок потребує близько 100 осіб. Це ті пацієнти, які за станом здоров'я не можуть перебувати на системному діалізі. Департамент охорони здоров'я Луганської облдержадміністрації поки що планує зайнятися спорідненої трансплантацією, оскільки відсутній банк органів. У листопаді 2013 року буде виконано ще три споріднені трансплантації нирки.

Нагадаємо, що в серпні 2012 року відкрито відділення трансплантації та судинної хірургії Луганської обласної клінічної лікарні, а також створено Луганський регіональний Центр інноваційної хірургії, трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно