З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Клінічні дослідження в Україні: оформлення договорів і формування бюджету

  • 28 жовтня 2013
  • 54

21 жовтня 2013 в Києві відбувся семінар, присвячений темі «Клінічні дослідження в Україні: оформлення договорів і формування бюджету». Особливу увагу було приділено питанню клінічних досліджень в Україні та пов’язаних з цим фінансово-податкових аспектів.

21 жовтня 2013 року в Києві відбувся семінар, присвячений темі «Клінічні дослідження в Україні: оформлення договорів і формування бюджету». Організатори семінару:  Адвокатське об’єднання Arzinger  та Європейська Бізнес Асоціація. У заході взяли участь представники напряму «МЦФЕР: Охорона здоров’я», представники лікувально-профілактичних та наукових установ, фармацевтичних компаній, контрактних дослідницьких організацій та інших сторін, задіяних у процесі організації та проведення клінічних досліджень.

Понад 100 учасників, які взяли участь у семінарі, отримали актуальну інформацію про тенденції розвитку галузі клінічних досліджень в Україні та світі, а також рекомендації щодо договірного оформлення і формування бюджету клінічних досліджень.

Експерти підкреслили, що проведення міжнародних клінічних досліджень має ряд переваг, як, в першу чергу, для пацієнтів, лікувально-профілактичних установ, медиків, так і для держави в цілому. Було зазначено, що більшість західних країн докладають зусиль щодо збільшення привабливості країни для спонсорів клінічних досліджень. Наприклад, в Бельгії діє державна програма підтримки науково-дослідної діяльності, а у Великобританії створено Інститут з клінічних досліджень. У Португалії, Іспанії та Австрії в 2013 році були прийняті нові закони, які значно покращують процедури проведення клінічних досліджень на території цих держав, а також скорочують терміни для проходження реєстрації та ввезення препаратів.

Особливу увагу було приділено питанню клінічних досліджень в Україні та пов’язаних з цим фінансово-податкових аспектів. Також доповідачі надали практичні рекомендації з приводу належної організації цих процесів.

Було зазначено, що головними проблемами договірного оформлення клінічних досліджень є відсутність методики витрат лікувально-профілактичних установ, питання нарахування ПДВ на незареєстровані лікарські засоби.

Найбільшу увагу було приділено питанням предмету договорів і зобов’язань сторін, а також іншим важливим положенням договорів.

На завершення семінару організатори закликали присутніх задавити питання на обговорення і висловили готовність відстоювати інтереси сторін, задіяних у процесі організації та проведення клінічних досліджень в Україні.

Ознайомтесь з методичними матеріалами семінару:

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно