З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

В Україні розпочинається перший етап впровадження автоматизованої системи відстеження лікарських засобів

  • 18 жовтня 2013
  • 32

Головна мета впровадження системи — унеможливлення потрапляння фальсифікованих лікарських засобів на ринок України.

Україна поступово крокує до впровадження автоматизованої системи відстеження лікарських засобів в обігу (далі — Системи). Після успішної апробації Системи, що відбулась у липні 2013 року, український фармацевтичний ринок готується до наступного рівня: промислової апробації та поступового переходу до першого етапу впровадження Системи.

Поступовий перехід до автоматизованої системи відстеження лікарських засобів в обігу буде здійснюватись наступним чином:

  • Перша черга (2012–2013 роки) — впровадження Системи в інформаційне середовище Державної служби України з лікарських засобів (Держлікслужби України), створення бази даних, що забезпечить внесення інформації щодо кодування упаковок лікарських засобів виробниками, дистриб’юторами та інше. Залучення вітчизняного виробника та/або іноземного виробника (імпортера) лікарських засобів для пілотної експлуатації Системи з метою відслідковування та ідентифікації упаковки лікарського засобу при реалізації кінцевому споживачу.
  • Друга черга (2013–2014 роки)— підключення до системи виробників та оптових (дистриб’юторських) компаній, з метою відслідковування та ідентифікації упаковки лікарського засобу на етапі проходження від виробника до дистриб’ютора.
  • Третя черга  (2015–2016 рік) — підключення до системи кінцевих реалізаторів: торгівельних точок (аптек), лікувальних та лікувально-профілактичних закладів, з впровадженням функцій контролю за рухом лікарського засобу від виробництва до реалізації, з контролем реалізації засобів за рецептами їх вартості та формуванням даних для відшкодування витрат пільговим категоріям громадян.

Головна мета впровадження системи — унеможливлення потрапляння фальсифікованих лікарських засобів на ринок України. Кожен лікарський засіб буде маркуватись спеціальним штрих-кодом (GS1 ECC200 (data-matrix).  Саме завдяки цьому коду можна буде ідентифікувати лікарський засіб. 

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно