З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Винайдено спосіб лікування серцево-судинних захворювань стовбуровими клітинами

  • 16 жовтня 2013
  • 20

Вчені «запакували» стовбурові клітини в капсули, виготовлені з желеподібної речовини — альгінату. Клітини в капсулах при підсадженні залишаються в організмі та надають лікувальний ефект протягом довгого часу.

Практика підсаджування стовбурових клітин  пацієнтам зі хворим серцем не є новою. Подібні методи лікування проводилися у багатьох країнах світу, але досі не давали бажаного результату.

Однією з причин мінімального результату є те, що стовбурові клітини або не затримуються в серці, або помирають невдовзі після введення в організм (гідно з дослідженнями, понад 90% клітин гинуть вже в перші години). Це відбувається тому, що стовбурові клітини при введенні в серце після серцевого нападу потрапляють у негостинне середовище: запалення і потужний потік крові заважають клітинам залишатися в тканині.

Проте, дослідникам з Університету Еморі (Emory University) вдалося знайти рішення цієї проблеми. Вчені «запакували» стовбурові клітини в капсули, виготовлені з желеподібної речовини  — альгінату. Клітини в капсулах при підсадженні залишаються в організмі та надають лікувальний ефект протягом довгого часу.

Експеримент був проведений на щурах, які перенесли серцевий напад. Першій групі щурів пересадили бляшки з інкапсульованих стовбурових клітин. Другій групі пересадили звичайні стовбурові клітини без оболонок, а третій — взагалі не пересаджували стовбурові клітини.

Через місяць після штучного серцевого нападу, фракція вигнання (показник використовується для визначення, наскільки добре серце прокачує кров) серця щура впала з 72% до 34%. При підсадженні інкапсульованих стовбурових клітин фракції вигнання піднялася до 56%. При пересадці звичайних стовбурових клітин без капсул фракція вигнання не перевищувала 39%.

Таким чином, клітини, які були введені у капсулах, зашиваються на місці, вони несприйнятливі до агресивного зовнішнього середовища і виділяють білки, які продукують ріст клітин.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно