З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

В Україні планують запровадити індивідуальне ліцензування лікарів

  • 15 жовтня 2013
  • 65

З початку жовтня на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я України (МОЗ) з’явився проект Закону України «Про заклади охорони здоров’я та медичне обслуговування». Отож, які новведення планує запровадити МОЗ?

З початку жовтня на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я України (МОЗ) з’явився проект Закону України «Про заклади охорони здоров’я та медичне обслуговування» від 01.10.2013 року, що наразі проходить стадію громадського обговорення.

В законопроекті наведена класифікація закладів охорони здоров’я залежно від форми власності, організаційно-правової форми та виду медичної допомоги, що надається закладом.

Документом визначається ряд понять, зокрема «суб’єкти господарювання у сфері охорони здоров’я», «акредитація», «сертифікація у сфері охорони здоров’я», «медична послуга» та інші.

Визначено основні підходи щодо планування мережі державних та комунальних закладів охорони здоров’я.

Окремою статтею визначено фінансове забезпечення закладів охорони здоров’я, якою передбачається перехід від утримання державних та комунальних закладів охорони здоров’я до оплати наданих ними послуг за договорами про медичне обслуговування населення.

Одним з головних нововведень є запровадження індивідуального ліцензування лікарів, що на думку авторів документа встановить чіткі підстави набуття припинення, або обмеження права здійснювати медичну діяльність на території України особам з медичною освітою.

Окрім цього, для забезпечення нагляду за дотриманням прав та безпеки пацієнтів планується створення при закладах охорони здоров’я наглядових рад за участі громадськості.

Стосовно питання оцінки якості медичної допомоги створено окремий проект наказу «Про затвердження методичних рекомендації «Організація контролю якості медичної допомоги в закладах охорони здоров’я» від 04.10.2013 року. Цим наказом затверджуються методичні рекомендації «Організація контролю якості медичної допомоги в закладах охорони здоров’я». 

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно