З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

«В Україні не вистачає 20 тисяч лікарів», — Олександр ВОЛОСОВЕЦЬ

  • 9 жовтня 2013
  • 37

7 жовтня в ефірі радіостанції «Промінь» заступник директора Департаменту роботи з персоналом, освіти та науки Міністерства охорони здоров’я України Олександр ВОЛОСОВЕЦЬ розповів про перспективи та проблеми професії лікаря у нашій державі.

7 жовтня в ефірі радіостанції «Промінь» заступник директора Департаменту роботи з персоналом, освіти та науки Міністерства охорони здоров’я України Олександр ВОЛОСОВЕЦЬ розповів про перспективи та проблеми професії лікаря у нашій державі.

«Суспільство повинно повернутися обличчям до лікарського і сестринського загалу, і бачити в них ту людину, яка прийде вчасно на порятунок», — зазначив Олександр ВОЛОСЛОВЕЦЬ. Він додав, що перш за все мова йде про створення системи місцевих стимулів для медичних працівників у регіонах. Наприклад, створення належних умов для праці і надання житла молодим спеціалістам, яких направили працювати у сільській місцевості.

Окремо Олександр ВОЛОСОВЕЦЬ розглянув питання дефіциту лікарів в нашій країні. За його словами зараз у країні не вистачає 20 тисяч лікарів. Особливо гострою є проблема з вузькими спеціалістами. Саме для цього запроваджена системна реформа галузі, після якої 80% звернень наших громадян буде обслуговуватись сімейним лікарем.

Дефіцит медичних кадрів спричинюється недостатнім рівнем соціального захисту лікарів, зазначив посадовець. З системи охорони здоров’я України щорічно вибуває до 3,5 тисячі лікарів, п’ята частина медичного персоналу — люди пенсійного і передпенсійного віку, багато спеціалістів емігрують.

При цьому Олександр ВОЛОСОВЕЦЬ наголосив, що рівень підготовки молодих спеціалістів в Україні є досить високим. Вже 10 років в Україні працює система європейської підготовки, випускники вітчизняних вузів отримують європейські додатки до дипломів, які визнаються в кращих світових медичних закладах. 

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно