З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

GMP-сертифікація: бути чи не бути?

  • 2 жовтня 2013
  • 21

Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ) пропонує скасувати GMP-сертифікацію для вакцин, а лікарі вважають, що тільки така сертифікація гарантує якість вакцини.

Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ) пропонує скасувати GMP-сертифікацію для вакцин. Відповідний проект постанови Уряду був розміщений на офіційному сайті відомства.

Наразі при реєстрації імунобіологічних препаратів обов’язковим є підтвердження відповідності умов виробництва медичних імунобіологічних препаратів вимогам належної виробничої практики (GMP), яке надається Державною службою України з лікарських засобів (Держлікслуюбою). На думку фахівців МОЗ це заважає потраплянню на ринок деяких імунобіологічних препаратів російського виробництва.

Проте, лікарі впевнені — GMP-сертифікація гарантує безпеку на якість вакцин. Саме GMP-сертифікат означає, що продукція вироблена в суворій відповідності з необхідним хімічним складом в умовах, що не допускають попадання сторонніх речовин, а також належним чином упакована, що гарантує збереження всіх властивостей протягом терміну придатності.

На думку експертів будь-які вакцини російського або індійського походження потребують належних перевірок, а отже проведення сертифікації таких препаратів є обов’язковою.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно