З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Які інноваційні підходи боротьби з ВІЛ-інфекцією/СНІДом застосовують у регіонах України?

  • 27 вересня 2013
  • 31

На Вінниччині визначали хронометраж роботи лікаря-інфекціоніста, а на Херсонщині застосовували інтерактивний компонент.

У Державній службі України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань (Держслужбі України соцзахворювань) розглянули інноваційні проекти управління та фінансування медичними закладами, які надають послуги з діагностики, профілактики та лікування ВІЛ-інфекції.

Свої проекти під час тематичного круглого столу представляли головні лікарі Чернігівської, Житомирської, Вінницької та Херсонської областей. Кожна область запропонувала свою модель поліпшення механізмів управління та раціоналізації надання послуг ВІЛ-інфікованим пацієнтам та групам ризику.

Фахівцями Вінницької області був визначений хронометраж робочого часу лікаря-інфекціоніста під час амбулаторного прийому пацієнтів. На думку вінницьких лікарів оптимальний розрахунок ­— 2 працівники на 1000 дорослих осіб, хворих на ВІЛ-інфекцію із середнім розрахунком навантаження 45 хвилин на одного пацієнта.

Представники Чернігівського обласного центру СНІДу запропонували шляхи удосконалення організаційної структури закладів, їх міжвідомчої взаємодії на загальнодержавному та регіональному рівні, а також визначили оптимальну схему підпорядкування працівників.

Спеціалісти Херсонської області поділились досвідом впровадження інтерактивного компоненту в роботі служби протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу. Зокрема надання консультативної допомоги «Телемедицина», яка передбачає онлайн-консультації на тему медичного та соціального супроводу пацієнтів, їх переадресацію та медичний патронаж.

Вищезгадані області, а також Полтавщина і Закарпаття, було обрано на конкурсній основі для проведення пілотних досліджень щодо вдосконалення механізмів управління та раціоналізації надання послуг ВІЛ-інфікованим пацієнтам та групам ризику.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно