text
Медична справа

Врахування гендерного компоненту у боротьбі з ВІЛ-інфекціями/СНІДом

  • 26 вересня 2013
  • 20

Розроблено та презентовано збірник методичних рекомендацій «Застосування гендерного підходу до при плануванні відповіді на епідемію ВІЛ-інфекції/СНІДу».

За статистичними даними Організації об’єднаних націй (ООН) половина всіх ВІЛ-інфікованих людей — жінки, і ця цифра продовжує зростати. В Україні протягом 2012 року частка нових випадків інфекції склала 55,4% серед чоловіків та 44,6% серед жінок. Окрім цього, за статистикою жінки інфікуються в більш ранньому віці, ніж чоловіки.

Ще у 2001 та 2006 роках у Декларації Генеральної Асамблеї ООН Про відданість справі боротьби з ВІЛ/СНІДом визначено необхідність вирішення проблем гендерної нерівності як одного з основних чинників епідемії. В Україні вже не вперше підіймається питання впровадження гендерного компоненту в програмах протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Нещодавно був презентований збірник методичних рекомендацій «Застосування гендерного підходу до при плануванні відповіді на епідемію ВІЛ-інфекції/СНІДу».

Збірник являє собою систему практичних та теоретичних рекомендацій, щодо забезпечення гендерної рівності у боротьбі з ВІЛ-інфекціями/СНІДом. Зокрема, мова йде про окреме врахування потреб та особливостей психо-соціального, фізіологічного та суспільного розвитку жінок та чоловіків; пропонується ряд заходів, націлених на розвінчання гендерних стереотипів.

У документі особлива увага надається профілактиці захворювання. Пропонується здійснити навчання з гендерних питань серед медиків загального профілю, соціальних працівників, педагогів, фахівців правоохоронних органів та пенітенціарної системи, журналістів, громадських осередків.

Протягом останніх двох тижнів у столиці відбулася низка нарад за участю фахівців центрів профілактики та боротьби зі СНІДом з усіх регіонів України. Адже, за словами представника держслужби України соцзахворювань, рівень ефективності та успішності врахування гендерної складової в національній політиці протидії ВІЛ та СНІДу залежить від належного виконання цих рекомендацій на регіональному рівні.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно