З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Нині в Україні не вистачає 40 тисяч лікарів

  • 20 вересня 2013
  • 25

Заступник Міністра охорони здоров’я України Роман БОГАЧЕВ розповів про необхідні умови ефективного управління в системі охорони здоров’я. Окрема увага була приділена рушійній силі й виконавцю будь-яких перетворень — персоналу.

Менеджмент — одна з важливих складових управління системою охорони здоров’я. Про це сьогодні у своєму виступі зазначив Роман БОГАЧЕВ, заступник Міністра охорони здоров’я України.

Посадовець зазначив, що одним з основних компонентів менеджменту системи охорони здоров’я є забезпечення процесу лікування. Простіше кажучи — забезпечення якісної медичної допомоги, що буде контролюватися на державному рівні. Саме для цього розроблена система галузевого моніторингу виконання уніфікованих протоколів та Інструменти управління якістю медичної допомоги.

Окрему увагу Роман БОГАЧЕВ присвятив медичним працівникам, наголосивши, що — «Не можна досягнути ефективного управління, не приділяючи увагу рушійній силі й виконавцю будь-яких перетворень — персоналу».  За словами заступника Міністра охорони здоров’я в Україні не вистачає близько 40 тисяч лікарів. Більше того, у вітчизняній медичній галузі працює близько 25% людей пенсійного віку і біля 15% людей передпенсійного віку, тобто з кожним роком кадровий дефіцит буде зростати. «Тому перед державою стоїть важливе завдання — підготовка кваліфікованих медичних кадрів та проведення масштабних заходів для закріплення кваліфікованих працівників у галузі» — зазначив доповідач.

Планування та контроль — ще одні необхідні умови ефективного державного управління в системі охорони здоров’я. І в цьому контексті рушійною силою має стати розвиток інформаційних систем в медичній галузі, основними етапами якого нині є розробка плану інформатизації, підготовка належної нормативної бази та розробка типових рішень і стандартів, впровадження інформаційних технологій та навчання медичного персоналу роботі з інформаційними системами.

Детальніше про інформатизацію галузі охорони здоров’я та медсестринської справи читайте у вересневому номері журналу «Довідник головної медичної сестри».

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно