З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

«В українських аптеках ліки такої ж якості, як і в країнах Європейського Союзу», — Олексій СОЛОВЙОВ

  • 17 вересня 2013
  • 129

Починаючи з 2010 року українське виробництво ліків поступово переходить на європейські стандарти якості та виробництва, завдяки чому у 2013 році рівень експорту збільшився на 25%.

Запровадження європейських стандартів якості лікарських засобів — таку мету перед собою ставить Державна служба України з лікарських засобів (Держлікслужба). Про це вчора повідомив Голова Держлікслужби Олексій СОЛОВЙОВ під час брифінгу у Кабінеті Міністрів.

Зокрема Голова Держліксужби зазначив, що за останні роки в Україні було імплементовано європейське законодавство. Починаючи з 2010 року українське виробництво ліків поступово переходить на європейські стандарти якості та виробництва, завдяки чому у 2013 році рівень експорту збільшився на 25%. Окрім цього, Олексій СОЛОВЙОВ повідомив, що на сьогодні ліки українського виробництва поставляються на території усіх континентів світу, крім Австралії.

За декілька останніх років Україна зробила значний крок вперед для поліпшення якості системи контролю якості ліків. Зокрема:

  • у 2011 була введена кримінальна відповідальність за фальсифікацію лікарських засобів;
  • Україна стала єдиною з країн СНГ, що була прийнята у Систему співробітництва фармацевтичних інспекцій PIC/S (Pharmaceutical Inspection Co-operation Scheme), яка об'єднує країни із жорсткою регуляторною системою;
  • також Держлікслужба України приєдналася до Системи сертифікації якості фармацевтичних продуктів для міжнародної торгівлі Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), що сприяє спрощенню допуску ліків вітчизняного виробництва на зарубіжні ринки;
  • Україна ратифікувала Конвенцію Ради Європи о приєднанні до розробці Європейської Фармакопеї. А це означає, що в Україні впроваджено жорсткі стандарти якості ліків відповідно до вимог Європейської Фармакопеї;
  • проведено комплексне переоснащення державних лабораторій контролю якості тощо.

Завдяки впровадження європейських стандартів якості, з початку 2013 року системою держконтролю було виявлено та не допущено 663 тисячі упаковок ліків на суму 19,8 мільйонів гривень. Як зазначив Голова Держліксужби: «На сьогодні в українських аптеках та медичних закладах присутні лікарські засоби, вироблені в жорстких європейських умовах, тобто ліки такої ж якості, які споживають жителі країн Європейського Союзу».

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно