З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Домедична допомога: круглий стіл у Міністерстві охорони здоров’я України

  • 16 вересня 2013
  • 30

До Всесвітнього дня надання першої медичної допомоги у Міністерстві охорони здоров’я України відбувся круглий стіл, присвячений питанням першої медичної допомоги та безпеки дорожнього руху.

13 вересня у Міністерстві охорони здоров’я України (МОЗ) відбувся круглий стіл, присвячений Всесвітньому дню надання першої медичної допомоги. Мета заходу — пропаганда простих медичних навичок, своєчасне застосування яких може врятувати життя постраждалому, запобігти розвитку ускладнень. Темою обговорення стала перша медична допомога та безпека дорожнього руху, оскільки спостерігається глобальна криза у сфері безпеки на дорогах. Зокрема, кожного року у світі під час ДТП гине 1,2 мільйони осіб, а ще 50 ― отримують травми та каліцтва.

Організаторами круглого столу стали ВГО «Всеукраїнська рада реанімації та екстреної медичної допомоги» та ВГО «Асоціація безпеки дорожнього руху» за підтримки Київської міської державної адміністрації, Центру безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем при МВС України та інших.

Почесним учасником заходу став, зокрема, Михайло СТРЕЛЬНІКОВ, начальник відділу екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров’я України. Темою його виступу була роль центрів екстреної медичної допомоги у підготовці з питань надання домедичної допомоги.

Детальною інформацією щодо статистики ДТП у м. Києві поділився Анатолій ВЕРШИГОРА, головний лікар Київської міської станції швидкої медичної допомоги та медицини катастроф.

Запрошеним гостем з Європи став Юп ГУС, Президент міжнародної організації з безпеки дорожнього руху. Темою його доповіді стала європейська практика надання домедичної допомоги.

Також захід відвідали представники Товариства Червоного Хреста України, одним з напрямів статутної діяльності якого є навчання навичкам домедичної допомоги. Власне, на сьогодні у Товаристві зареєстровано 87 навчальних класів, у яких підготовлено 16 000 курсантів. У організації працюють 147 інструкторів і 33 тренери. Є сертифікований майстер-тренер, який може готувати національних тренерів з домедичної допомоги.

Товариство готується до проведення третьої Національної молодіжної Асамблеї, Школи Першої Допомоги і Молодіжного Лідерства, присвяченої 90-річчю створення Українського Червоного Хреста, що відбудеться 22−27 вересня 2013 року в АР Крим. Захід допоможе залучити нових волонтерів та відпрацювати навички першої допомоги у будь-яких екстремальних ситуаціях.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно