З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Стаціонарну психіатричну допомогу дітям надаватимуть в окремих відділеннях

  • 12 вересня 2013
  • 25

Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ) за участю Асоціації психіатрів України та організацій споживачів психіатричної допомоги розробило Концепцію реформування системи охорони психічного здоров’я дітей.

Дитяча психіатрична допомога має бути відокремлена від дорослої. Про це зазначила начальник Управління материнства, дитинства та санаторного забезпечення МОЗ України Альона ТЕРЕЩЕНКО під час брифінгу, що відбувся у середу, 11 вересня.

Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ) за участю Асоціації психіатрів України та організацій споживачів психіатричної допомоги розробило Концепцію реформування системи охорони психічного здоров’я дітей. Концепція визначає засади щодо удосконалення надання психіатричної допомоги та новий порядок надання психіатричної допомоги дітям.

Відповідно до нового порядку допомога дітям з психічними розладами та особливими потребами надаватиметься за місцем проживання, після попередньої консультації у сімейного лікаря. У такому разі дитячий психіатр буде виступати в ролі консультанта, а більшу частину медичної допомоги дітям буде надавати лікар загальної практики. Таким чином дитина буде отримувати допомогу у тій прийнятній формі та обстановці, яка є адаптованою до неї.

Окрім цього, у структурі багатопрофільних лікарень будуть створені окремі відділення, де надаватиметься  високоспеціалізована стаціонарна психіатрична допомога дітям.

Довідка. За статистикою ВООЗ  близько 20% дітей і підлітків планети страждають психічними розладами, один із п’яти підлітків має поведінкові, когнітивні та емоційні розлади, а один із восьми підлітків страждає на психічні розлади.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно