З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Електронний реєстр пацієнтів замінить паперові медичні картки

  • 12 вересня 2013
  • 31

У МОЗ вважають, що з переходом на електронну систему збору та зберігання інформації відійдуть у минуле усі проблеми, що пов’язані з паперовими картками.

Всеукраїнський електронний реєстр пацієнтів (ЕРП) найближчим часом замінить паперові медичні картки. Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров’я України (МОЗ).

У тестовому режимі ЕРП був запроваджений у пілотних регіонах: Вінницькому, Дніпропетровському, Донецькому та місті Києві.

Планується, що персональні дані пацієнтів будуть зберігатись у електронному реєстрі на серверному обладнання Міністерства охорони здоров’я України. Таким чином буде відбуватись централізований контроль за збереженням персональних даних.

У МОЗ вважають, що з переходом на електронну систему збору та зберігання інформації відійдуть у минуле усі проблеми, що пов’язані з паперовими картками. Це, зокрема, труднощі пов’язані зі збором анамнезу, коли пацієнт потрапляє у заклад охорони здоров’я у невідкладному стані без медичної картки.  Часом через людський фактор трапляються випадки втрати медичної інформації. Введення ЕРП дозволить позбутися таких проблем.

За словами заступника Міністра охорони здоров’я України Романа БОГАЧЕВА впровадження електронного реєстру пацієнтів автоматично модернізує службу медичної статистики, завдяки якій вестиметься облік обсягів та моніторинг якості фактично наданих населенню медичних послуг. Саме це є однією з умов комфортного переходу до страхової медицини.

Упровадження електронного реєстру пацієнтів — це один з етапів інформатизації галузі охорони здоров’я, головним інвестором якого є Світовий банк. Він не лише фінансово, а й ідеологічно підтримує Міністерство охорони здоров’я України у новітніх перетвореннях.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно