З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Міністр охорони здоров’я України розповіла про роль та місце лікаря в сучасному світі

  • 3 вересня 2013
  • 27

Раїса БОГАТИРЬОВА провела відкриту онлайн-лекцію для медичних студентів та ознайомила майбутніх лікарів з перевагами та труднощами цього відповідального фаху.

Сьогодні у Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця відбулась відкрита онлайн-лекція Міністра охорони здоров’я України Раїси БОГАТИРЬОВОЇ. Тема  лекції — роль та місце лікаря в сучасному світі.

Раїса БОГАТИРЬОВА зазначила, що медичні працівники — це стратегічний капітал будь-якої країни. У розвинутих країнах світу більше 70% всіх ресурсів системи надходять на забезпечення медичних кадрів, що безумовно вказує на престижність професії лікаря. За даними опитування у США та Німеччині лікар очолює список найпрестижніших професій . В Україні ж професія медика входить у топ 10.

За статистичними даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) на сьогодні у світі працює 59 мільйонів лікарів. У Австралії частка медичних працівників на 10 тисяч населення складає 37%; у Європі в середньому 33,3% населення; в Африці — 2,5%. В Україні на сьогодні це 27,3%.

Також Міністр охорони здоров’я України зазначила, що сьогодні на відкритті нової сесії парламенту Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ  наголосив, що очікує від Верховної Ради прийняття не пізніше грудня цього року закону про заклади охорони здоров’я, які підвищать якість та доступність медичної допомоги. Також президент попросив депутатів внести зміни до цьогорічного державного бюджету і передбачити в ньому кошти на виплату надбавок лікарям екстреної медичної допомоги.

Окрім цього, відповідаючи на питання слухачів, Раїса БОГАТИРЬОВА торкнулася питання загальнообов’язкового медичного страхування. Систему планують ввести у 2015 році, а вже зараз сформувати законодавче підґрунтя.

На завершення Міністр охорони здоров’я побажала студентам успіху у навчанні та подальшій роботі, а також дала кілька настанов: навіть за межами медичного закладу лікар не має права відмовити у допомозі; знання іноземної мови є обов’язковим для кожного медичного працівника; лікар мусить пропагувати здоровий спосіб життя власним прикладом; лікар та держава — партнери. 

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно