text
Медична справа

В Україні вперше була проведена унікальна ендоскопічна операція на серці

  • 3 вересня 2013
  • 39

30 серпня у Національному інституті серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова була проведена ендоскопічна операція на серці з мінімальним розрізом.

30 серпня у Національному інституті серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова (НІССХ ім. М. Амосова) вперше серед країн СНД була проведена унікальна операція на серці, а саме ендоскопічна операція на серці з мінімальним розрізом. Мова йде про виконання міні-інвазивних пластичних втручань на клапанах серця з використанням відеоторакоскопії.

Операція була проведена бригадою українських кардіохірургів НІССХ ім. М. Амосова і тривала понад три години. Перед операцією серце пацієнта було штучно зупинене на 30 хвилин. Ультразвукова камера, що введена в пересердя через стегнову вену дозволяє побачити все, що відбувається в середині.

З консультативною метою НІССХ ім. М. Амосова відвідали одні з найвідоміших фахівців в області торакоскопічної кардіохірургії в Європі, зокрема, професор Обадеш Жан Франсуа з Леона (Франція).

Пластика мітрального клапана з використанням відеотораскопіі вперше провели в Бельгії ще в 1998 році. Сьогодні ж Україна стала першою країною в Східній Європі , де також застосували цю методику.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно