З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Пацієнт може вимагати від лікаря безкоштовне забезпечення певним лікарським засобом

  • 28 серпня 2013
  • 32

Міністерство охорони здоров’я України запроваджує систему інформування населення щодо безкоштовного забезпечення ліками і медичними виробами.

Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ) буде інформувати населення щодо безкоштовного забезпечення ліками і медичними виробами. Вже був розроблений і затверджений відповідний Наказ МОЗ «Про здійснення заходів з контролю використання лікарських засобів закуплених за кошти Державного бюджету України» від 27.06.2013 № 561. Відповідно до вищезгаданого Наказу регіонами країни (закладами підпорядкування МОЗ), які є одержувачами предметів закупівлі за державні кошти, запроваджено оперативне і періодичне інформування населення і пацієнтів щодо забезпеченості лікарськими засобами і виробами медичного призначення.

Інформування відбувається наступними шляхами:

  • Створення на офіційних веб-сайтах регіонів тематичної веб-сторінки з інформацією щодо отримання (кількість, № серії), наявних залишків, а також розподілу за закладами, що кінцевими одержувачами лікарських засобів і виробів медичного призначення, що закуповуються за бюджетні кошти(з умовою її щотижневого оновлення).
  • Спеціальне маркування лікарських засобів, що закуплені коштами державного бюджету. Пацієнт може вимагати від лікаря безкоштовного забезпечення препаратом конкретної серії, що було закуплено за державні кошти і яким було забезпечено регіон.
  • Під особливо пильною увагою — питання забезпечення лікарськими засобами онкохворих дітей. Відтепер, батьки онкохворих дітей володітимуть інформацією, на які препарати вони можуть розраховувати безкоштовно і відповідно вимагати їх від лікарів місцевих закладів охорони здоров’я. Окрім цього, фінансування лікарських засобів для онкохворих дітей є стовідсотковим цього року. А отже жодна дитина не має залишитись без безкоштовних медикаментів.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно