З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Зміни у процедурі надання допомоги ВІЛ-інфікованим громадянам

  • 23 серпня 2013
  • 13

Державна служба України соцзахворювань розробила наказ щодо вдосконалення допомоги ВІЛ-інфікованим громадянам. Зокрема, згідно з документом, АРТ може проводитись тільки при наявності письмової згоди пацієнта.

Державна служба України соцзахворювань розробила наказ щодо вдосконалення допомоги ВІЛ-інфікованим громадянам. Відповідним наказом МОЗ «Про затвердження нормативно-правових актів з питань вдосконалення організації медичної допомоги людям, які живуть з ВІЛ» № 585 запроваджено Порядок встановлення діагнозу ВІЛ-інфекції, Порядок ведення обліку людей, які живуть з ВІЛ, та здійснення медичного нагляду за ними та Порядок організації медичної допомоги хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД, а також дітям, народженим ВІЛ-інфікованими жінками.

Зокрема, зазначеними порядками визначені показання для надання стаціонарної спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД, окреслені основні вимоги щодо надання такої допомоги. Також Порядок регламентує процес лікування хворих на ВІЛ/СНІД препаратами антиретровірусної терапії (АРТ).

Згідно з документом, АРТ може проводитись тільки при наявності письмової згоди пацієнта на проведення такої терапії з дотриманням умов щодо конфіденційності персональних даних та поваги до особистих прав і свобод громадян, визначених законодавством України. Антиретровірусні препарати видаються пацієнту відповідно до вимог клінічних протоколів антиретровірусної терапії ВІЛ-інфекції з розрахунку на 1 місяць лікування (при високій прихильності лікування — 3 місяці).

Окрім цього,  порядки окреслюють вимоги до закладів охорони здоров’я, які забезпечують спеціалізовану та високоспеціалізовану медичну допомогу людям, які живуть з ВІЛ-інфекцією/СНІДом, а також — до кваліфікаційного рівня фахівців.

Наказ набуває чинності з дня його офіційного опублікування. Наразі перебуває на реєстрації в Мін’юсті.

Нагадаємо, що про основні функції, які покладаються на головну медичну сестру міждисциплінарної команди із забезпечення медико-соціальної допомоги ВІЛ-інфікованим дітям та їх сім’ям ви можете прочитати у травневому номері  журналу «Довідник головної медичної сестри»

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно