Чи мають лікарі засвідчувати власним підписом діагнози, результати обстежень та лікування?

19 серпня 2013
76
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

До Верховної Ради був поданий законопроект, що має на меті зобов’язати лікарів засвідчувати власним підписом і особистою печаткою документовані результати обстежень, встановлений діагноз, перелік призначених лікарських засобів тощо.

На сьогодні не існує механізму підтвердження відповідальності лікарів за неналежне здійснення своєї професійної діяльності. Про це зазначає народний депутат Тетяна СЛЮЗ у пояснювальній записці до проекту Закону про внесення змін до Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» (щодо покращення якості надання медичних послуг) № 3064, зареєстрованого у Верховні Раді від 09.08.2013.

Головна мета законопроекту — це законодавче удосконалення документального оформлення встановленого діагнозу та надання медичної допомоги. Зокрема, пропонується, що лікар обов’язково має засвідчити власним підписом і особистою печаткою документовані результати обстежень, встановлений діагноз, перелік призначених лікарських засобів і встановлені результати лікування.

Також Закон може поповнитися новою статтею 44-1 «Лабораторні дослідження» згідно з якою лабораторні дослідження проводяться з метою виявлення причин захворювання та застосування ефективних методів лікування. Документальні підтвердження лабораторних обстежень оформляються на бланках відповідних установ із зазначенням посади та ПІБ медичних працівників, їх проводили, а також засвідчуються печатками цих установ.

logo