text
Медична справа

Чи мають лікарі засвідчувати власним підписом діагнози, результати обстежень та лікування?

  • 19 серпня 2013
  • 48

До Верховної Ради був поданий законопроект, що має на меті зобов’язати лікарів засвідчувати власним підписом і особистою печаткою документовані результати обстежень, встановлений діагноз, перелік призначених лікарських засобів тощо.

На сьогодні не існує механізму підтвердження відповідальності лікарів за неналежне здійснення своєї професійної діяльності. Про це зазначає народний депутат Тетяна СЛЮЗ у пояснювальній записці до проекту Закону про внесення змін до Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» (щодо покращення якості надання медичних послуг) № 3064, зареєстрованого у Верховні Раді від 09.08.2013.

Головна мета законопроекту — це законодавче удосконалення документального оформлення встановленого діагнозу та надання медичної допомоги. Зокрема, пропонується, що лікар обов’язково має засвідчити власним підписом і особистою печаткою документовані результати обстежень, встановлений діагноз, перелік призначених лікарських засобів і встановлені результати лікування.

Також Закон може поповнитися новою статтею 44-1 «Лабораторні дослідження» згідно з якою лабораторні дослідження проводяться з метою виявлення причин захворювання та застосування ефективних методів лікування. Документальні підтвердження лабораторних обстежень оформляються на бланках відповідних установ із зазначенням посади та ПІБ медичних працівників, їх проводили, а також засвідчуються печатками цих установ.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно