З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

На Сумщині знизилась захворюваність на туберкульоз

  • 14 серпня 2013
  • 21

У Сумській області спостерігається зменшення кількості хворих на туберкульоз. Про це прес-службі Міністерства охорони здоров'я України повідомив обласний фтизіатр Сумського управління охорони здоров'я Леонід БОНДАРЕНКО.

За словами головного фтизіатра області Леоніда БОНДАРЕНКА завдяки реалізації заходів соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз протягом першого півріччя 2013 року фтизіатрам області вдалося досягти зниження загальної захворюваності на туберкульоз. Так, протягом півріччя в області вперше було виявлено 278 хворих проти 317 за аналогічний період минулого року (зниження на 11,6%). Захворюваність дитячого населення на туберкульоз за перше півріччя 2013 року становить 0,7 на 100 тисяч населення, проти 1,4 за перше півріччя минулого року (зниження у 2 рази). На 6,7% знизилась смертність від туберкульозу в порівнянні з відповідним періодом минулого року. Для надання медичної допомоги хворим на туберкульоз на території області розгорнуто 567 ліжок, що дозволяє повністю забезпечити пацієнтів стаціонарною допомогою.

Усі протитуберкульозні заклади охорони здоров’я області забезпечуються безкоштовними медикаментами та рентгенологічною плівкою за рахунок коштів Державного бюджету, а хворі на туберкульоз ― безкоштовними санаторно-курортними путівками в санаторії Міністерства охорони здоров’я України. Крім того, в області функціонує дитячий протитуберкульозний санаторій в м. Шостка, який має всі умови для повноцінного оздоровлення та надання медичної допомоги дітям та підліткам. Фтизіатрична допомога дітям надається і в Конотопській загальноосвітній школі-інтернаті.

За словами головного фтизіатра Сумщини, у 2013 році лікарі-фтизіатри обласного протитуберкульозного диспансеру основну увагу приділятимуть сільським мешканцям і доступності медичної допомоги на первинній ланці, більш широкому залученню громадських організацій до участі в профілактичних заходах по боротьбі з туберкульозом.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно