З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Лікарів зобов'яжуть зберігати таємницю про учасників медико-біологічних експериментів

  • 13 серпня 2013
  • 18

Депутат Верховної Ради України пропонує внести зміни до Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я», що забезпечать дотримання лікарської таємниці учасникам медико-біологічних експериментів.

На сьогодні ст. 45 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я» передбачено можливість збереження лікарської таємниці при проведенні медико-біологічних експериментів тільки в необхідних випадках. Така конструкція є некоректною, оскільки створюється враження, що лікарська таємниця має зберігатися тільки в необхідних випадках. До того ж, перелік таких випадків у законодавстві не визначено, зазначає в пояснювальній записці до проекту № 3058 Тетяна СЛЮЗ.

Виправити таку ситуацію депутат пропонує встановивши, що застосування медико-біологічних експериментів на людях допускається із суспільно корисною метою за умови їх наукової обгрунтованості, переваги можливого успіху над ризиком спричинення тяжких наслідків для здоров'я або життя, гласності застосування експерименту, повної інформованості і обов'язкової письмової згоди повнолітньої дієздатної фізичної особи, яка підлягає експерименту, а також за умови обов'язкового збереження лікарської таємниці.

Також встановлюються такі умови розкриття інформації про проведення медико-біологічних експериментів:

а) погіршення стану здоров'я учасника експерименту з метою інформування родичів, опікунів та піклувальників, органів опіки та піклування;

б) інформування працівників органів попереднього розслідування, прокурора і суду за запитом у зв'язку з проведенням розслідування або судовим розглядом.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно