З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Прес-конференція Міністерства охорони здоров'я України: обіг лікарських засобів, що містять наркотичні речовини

  • 7 серпня 2013
  • 32

7 серпня відбулась прес-конференція Міністерства охорони здоров'я України, основною темою якої став обіг лікарських засобів, що містять наркотичні речовини. Хоча за словами головного нарколога країни проблема із зловживанням громадянами України лікарських засобів, що містять наркотики, надумана і занадто перевищена, держава продовжує розробляти нормативні документи щодо врегулювання цього питання.

7 серпня на прес-конференції Міністерства охорони здоров'я України головний нарколог країни Анатолій ВІЄВСЬКИЙ зазначив, що проблема із зловживанням громадянами України лікарських засобів, що містять наркотики, надумана і занадто перевищена.

Зокрема, було наведено дані моніторингу «Українського медичного та моніторингового центру з алкоголю та наркотиків МОЗ України», згідно з якими протягом 2012 року із отруєннями лікарськими засобами, що містять наркотичні, психотропні, сильнодіючі та отруйні речовини, прекурсори чи кодеїн, до закладів охорони здоров’я звернулося всього 1472 особи (що становить лише 4% від всіх видів отруєнь), з яких 98% випадків були не умисними.

Повідомлялося, що за даними Міністерства внутрішніх справ України у 2012 році із усієї кількості ліків, що були вилучені із незаконного обігу, лише 0,09% мали у складі наркотичні речовини.

Проте  Міністерство охорони здоров'я України продовжує розробляти заходи, спрямовані на вдосконалення контролю обігу лікарських засобів, що містять наркотичні речовини та попередження фактів зловживання ними.

Зокрема, вже розроблено проект «Концепції державної політики у сфері забезпечення населення лікарськими засобами, що містять наркотичні засоби, психотропні речовини, прекурсори, сильнодіючі та отруйні речовини, недопущення їх витоку у незаконний обіг, а також протидії поширенню наркоманії на 2014-2015 роки», яка чітко регламентує порядок обігу знеболювальних лікарських засобів та забезпечує прозорість у прийнятті рішення щодо їх призначення. У документі також визначено шляхи утилізації залишків у разі припинення використання за призначенням тощо.

Також розроблено проект наказу «Про затвердження змін до Порядку обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів у закладах охорони здоров’я України», яким передбачається спрощення процедури знищення порожніх ампул з-під використаних наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. Зокрема,  виключено необхідність створення комісії для контролю за порядком придбання, приймання, зберігання, видачі, використання і обліку рецептурних бланків.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно