text
Медична справа

В Україні готується проект оновленого календаря профілактичних щеплень

  • 31 липня 2013
  • 32

За словами головного дитячого інфекціоніста МОЗ України Сергія КРАМАРЄВА за допомогою вакцин можна попередити близько 40 захворювань.

На сьогоднішній день за допомогою вакцин можливо попередити близько 40 захворювань.  Про це написав головний дитячий інфекціоніст МОЗ України, завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця Сергій КРАМАРЄВ на офіційному сайті МОЗ України з питань імунопрофілактики.

Експерт зазначив, що попередження хвороб за допомогою вакцинації стало можливим завдяки національному календарю профілактичних щеплень, який є у майже кожній країні світу. Такий календар враховує безліч факторів, що впливають на проведення вакцинації у тій чи іншій країні. До таких факторів відносять рівень захворюваності інфекціями, вікові особливості формування імунітету у дітей, вплив материнських антитіл, побічні реакції, ускладнення, доступність вакцин тощо.

Сергій КРАМАРЄВ зауважив, що в Україні розглядається питання перегляду календаря профілактичних  щеплень відносно сучасних потреб населення. Ці питання вирішуються під час засідання науково-консультативної групи у яку входять ведучі спеціалісти з імунопрофілактики України, лікарі, практичні спеціалісти, міжнародні експерти, науковці, професори та академіки. Наразі готується проект оновленого Календаря профілактичних щеплень.

На сьогодні Національний календар щеплень передбачає обов’язкову вакцинацію від 10 інфекційних хвороб: дифтерії, правця, кашлюку, кору, паротиту, поліомієліту, туберкульозу, гепатиту В, краснухи та гемофільної інфекції.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно