З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

МОЗ роз’яснило інформацію щодо неповної забезпеченості деяких регіонів України вакцинами

  • 18 липня 2013
  • 28

Прес-служба Міністерства охорони здоров’я України надала коментарі щодо неповної забезпеченості вакцинами деяких регіонів України.

Нещодавно з’явилась інформація про те, що на Донеччині та Буковині при проведенні планової імунізації населення невистачило вакцини. Прес-служба МОЗ у свою чергу дала коментарі щодо цих даних.

Розподіл імунобіологічних препаратів на рівні лікувально-профілактичних закладів здійснюють структурні підрозділи з питань охорони здоров'я обласних (міських) державних адміністрацій. Кожного року регіони формують заявки на необхідну кількість вакцини. МОЗ у свою чергу відповідно до цих заявок,  наявних залишків препаратів у лікувально-профілактичних закладах та в межах виділених бюджетних коштів з урахуванням 100% річної потреби здійснює закупівлі необхідної кількості імунобіологічних препаратів.

Проте з часів фінансово-економічної кризи 2008–2009 років  почала прогресувати тенденція щодо зниження показника фінансового забезпечення потреби, зокрема в поточному році до 64,8%. Це призвело до виникнення значної групи дітей, котрих не вакцинували вчасно та які потребують відповідних заходів у наступних роках.

Також населення було стурбоване через піврічну заборону  використання вакцини дифтерійно-правцевої групи (АКДП, АДП, АДП-м, АД-м) та вакцини для профілактики гепатиту В. Проте від 14.06.2013 вийшло розпорядження Держлікслужби України, згідно з яким було прийнято рішення щодо поновлення обігу та використання вищезгаданих вакцин на підставі позитивних результатів їх повного лабораторного дослідження в Лабораторії з контролю якості медичних імунобіологічних препаратів (МІБП) ДП «Державного експертного центру МОЗ України».

Заборону було знято листами Держлікслужби від 14.06.2013 № 13317-1.3/2.0/17-13, № 13322-1.3/2.0/17-13, № 13321-1.3/2.0/17-13, № 13320-1.3/2.0/17-13, № 13319-1.3/2.0/17-13

Варто зауважити, що подібні випадки тимчасових заборон різних імунобіологічних препаратів негативно впливають на проведення планових заходів імунізації населення. Але МОЗ України вживає всіх необхідних заходів задля повного забезпечення регіонів необхідними вакцинами та дотримання розпорядку вакцинації згідно з діючим Календарем профілактичних щеплень. 

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно