МОЗ пропонує доповнити перелік рідкісних захворювань більш ніж 70 позиціями

3 грудня 2015 102
Міністерство охорони здоров’я України пропонує додатково внести до переліку орфанних (рідкісних) захворювань більш ніж 70 позицій

Міністерство охорони здоров’я України пропонує додатково внести до переліку орфанних (рідкісних) захворювань більш ніж 70 позицій.

Орфанні(від англ. orphan — сирота) захворювання — рідкісні вроджені чи набуті захворювання, частота яких не перевищує п’яти випадків на 10 тисяч осіб, хронічно прогресують, погіршують якість життя людини та призводять до його скорочення чи інвалідизації.

Відповідний проект наказу «Про внесення змін до наказу МОЗ України №778 від 27 жовтня 2014 року» оприлюднено на сайті відомства для громадського обговорення.

Як наголошується в тексті документа, більш ніж 50 позиціями доповнено розділ «Рідкісні ендокринні хвороби, розлади харчування та порушення обміну речовин», а також низкою позицій розділи «Рідкісні хвороби системи кровообігу» і «Рідкісні вроджені вади розвитку, деформації та хромосомні аномалії».

Крім того, перелік доповнено новим розділом «Органічні психічні розлади», куди внесено рідкісне захворювання синдром Ретта.

Остаточне затвердження нової редакції переліку планується на кінець грудня 2015 року після розгляду всіх внесених пропозицій і побажань.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах