З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Аптеки мають право вказувати у своїй зовнішній рекламі інформацію про ціни

  • 15 липня 2013
  • 51

Вищий адміністративний суд України не задовольнив касаційну скаргу Міністерства охорони здоров’я України. Аптеки мають повне право вказувати у своїй зовнішній рекламі інформацію про ціни, а також вказувати на свою соціальну спрямованість, і, таким чином, впливати на наміри споживачів щодо придбання товарів.

Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) не задовольнив касаційну скаргу Міністерства охорони здоров’я України та залишив аптекам право використовувати у своїх назвах інформацію про рівень цін. Також аптеки мають право використовувати інформацію про ціни на вивісках та зовнішній рекламі. Це було зазначено у  визначенні ВАСУ від 18.06.2013 у справі № К/800/19905/13.

Таким чином постанова окружного адміністративного суду міста Києва від 18.01.2013 та постанова Київського апеляційного адміністративного суду від 14.03.2013 у справі за позовом ТОВ «Домінант-Фарм» про визнання протиправним і скасування наказу МОЗ «Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами» від 07.09.2012 № 707 залишилися без змін.

Норма про заборону використання у зовнішній рекламі аптек інформації про ціни була визнана незаконною. ВАСУ підтвердив незаконність цієї норми, виходячи з того, що Законом України  «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» від 01.06.2000 № 1775-III безпосередньо не передбачена можливість визначення в ліцензійних умовах спеціальних вимог до найменування установи, у якій здійснюється ліцензований вид діяльності, знаку для товарів і послуг, під якими здійснюється діяльність, вивісках і зовнішній рекламі на будівлі.

Отже, аптеки мають повне право вказувати у своїй зовнішній рекламі інформацію про ціни, а також вказувати на свою соціальну спрямованість, і, таким чином, впливати на наміри споживачів щодо придбання товарів.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно