text
Медична справа

Онкологічна служба України: стан, проблеми, перспективи

  • 8 липня 2013
  • 28

Щороку майже 90 тисяч жителів нашої країни вмирають від онкологічних захворювань, а 35% померлих ― особи працездатного віку. Через невчасну діагностику таких захворювань майже 40% онкологічних хворих помирають протягом року після встановлення діагнозу. Для порівняння: в розвинутих країнах світу цей показник не перевищує 30%.

4 липня онкологи Одеської області прослухали відкриту лекцію на тему: «Онкологічна служба України: стан, проблеми, перспективи» ректора Донецького національного медичного університету імені Максима Горького, доктора медичних наук, завідувача кафедри онкології та радіології, професора Юрія ДУМАНСЬКОГО.

Факти та цифри, які оприлюднив Юрій ДУМАНСЬКИЙ, викликали дискусію та жваве обговорення серед провідних онкологів не тільки Одещини, а й інших міст, адже лекція транслювалась через мережу інтернет. Значимо, що відкрила лекцію Міністр охорони здоров’я України Раїса БОГАТИРЬОВА.

За словами Юрія Думанського, Україна відрізняється високим рівнем онкозахворюваності і навіть входить до першої десятки країн світу щодо цього показника. За останньою статистикою ми маємо більше 160 тисяч випадків захворювання на рік. Сьогодні кожний п’ятий українець стикається з цією проблемою. Щороку майже 90 тисяч жителів нашої країни вмирають від онкологічних захворювань, а 35% померлих ― особи працездатного віку. Через невчасну діагностику таких захворювань майже 40% онкологічних хворих помирають протягом року після встановлення діагнозу. Для порівняння: в розвинутих країнах світу цей показник не перевищує 30%.

Також професор наголосив, що теоретичним базисом вітчизняної медицини був і залишається класичний принцип: «Захворювання краще попередити, ніж лікувати». Проте на практиці все відбувається з точністю до навпаки через недостатність фахівців, інвестованих у галузь коштів тощо. Але навіть попри це кожен може подбати про запобігання онкозахворюванням шляхом індивідуальної профілактики.

«Що стосується профілактики раку, кожний громадянин, а не тільки лікар, має знати основні причини виникнення цього захворювання. Це: особливості харчування, паління, інфекції (головним чином ― хронічні), професійні фактори, іонізуюче випромінювання, репродуктивні фактори, низька фізична активність, алкоголь. Звертаю увагу на те, що причиною 75% злоякісних пухлин є фактори, впливу яких можна запобігти. Отже, профілактика раку можлива й необхідна!», ― наголосив Юрій Думанський.

Після лекції перед онкологами області, які зібралися в Одеській обласній клінічній лікарні, виступив начальник управління охорони здоров’я ОДА Михайло БАРТКО, який закликав медиків більш активно проводити профілактичну роботу серед населення області для зниження рівня поширення онкологічних захворювань і їх раннього виявлення.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно