З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

В Україні вводиться маркування лікарських засобів

  • 5 липня 2013
  • 49

Вчора, 4 липня, відбулась публічна апробація автоматизованої системи обігу лікарських засобів. Така система дозволить усунути проблему фальсифікації ліків.

Задля усунення проблеми фальсифікації лікарських засобів, унеможливлення потрапляння їх у легальну мережу постачання в Україні планують ввести автоматизовану систему обігу лікарських засобів. Публічна апробація такої системи відбулась вчора, 4 липня, у Державній службі України з лікарських засобів (Держлікслужбі).

Система передбачає нанесення на упаковку кожного лікарського засобу унікального двовимірного коду стандарту GS1 ECC200. Унікальне маркування ліків дозволить  відстежити та ідентифікувати походження препарату.

Таку систему вирішення проблеми фальсифікації ліків Україна запроваджує паралельно з Європейським Союзом (ЄС). Так само, як і ЄС, Україна планує реалізувати автоматизований обіг лікарських засобів до 2017 року. У Європейському Союзі з січня 2013 року вже діє відповідна директива, за якою виробник зобов’язаний промаркувати унікальним кодом усі рецептурні лікарські засоби.

Автоматизована система обігу лікарських засобів в Україні розробляється та впроваджується Держлікслужбою України, яка тісно співпрацює з Європейським Директоратом з якості лікарських засобів та охорони здоров’я Ради Європи (EDQM) відповідно до Меморандуму про співпрацю.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно