text
Медична справа

Пацієнти, що страждають на артеріальну гіпертензію зможуть отримати ліки безкоштовно

  • 3 липня 2013
  • 19

Головний терапевт Міністерства охорони здоров’я Василь НЕТЯЖЕНКО повідомив, що планується виділення спеціальної групи лікарських засобів, кошти за які відшкодовуватимуть на 100%, тобто пацієнт зможе отримати їх безкоштовно.

Як повідомляє Урядовий портал, перелік лікарських засобів для лікування артеріальної гіпертензії буде розширюватись. Про це було оголошено головним терапевтом Міністерства охорони здоров’я України (МОЗ) Василем НЕТЯЖЕНКО.

«Після затвердження Міністерством фінансів України наших пропозицій буде додатково виділено комбіновані препарати. Зокрема, мова йде про Еналаприл разом із Гідрохлортіазидом, Лізиноприл разом із різними формами Гідрохлортіазиду. Окремо виділятиметься Амлодипін разом із Лізиноприлом. Також в межах пілотного проекту виділятиметься Аспірин. На цьому етапі ми хочемо використати ті кошти, які вже виділила держава. А потім будемо збільшувати кількість пацієнтів-прихильників комбінованої терапії», — пояснив Василь Нетяженко.

Окрім цього, при отриманні позитивних результатів, передовсім, збільшенні числа хворих, залучених до лікування, розглядатиметься питання щодо введення сартанів.

Головний терапевт МОЗ зауважив, що планується виділення спеціальної групи лікарських засобів, кошти за які відшкодовуватимуть на 100%, тобто пацієнт зможе отримати їх безкоштовно. Із групи амлодипінів вже були відібрані близько 20 найменувань різних компаній-виробників, які будуть повністю безкоштовними.

За словами Василя НЕТЯЖЕНКО пацієнти забезпечені всіма препаратами для лікування підвищеного тиску та більшість лікарських засобів, котрі входять до цього пілотного проекту, нічим не відрізняються від дорогих ліків і дають змогу нормально контролювати артеріальний тиск.

Нагадаємо, що з вересня 2012 року розпочато другий етап реалізації пілотного проекту (Постанови Кабінету Міністрів України від 25.04.12 № 340 та від 05.09.12 № 907) з приводу лікування хворих на артеріальну гіпертензію.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно