Кількість лікарняних ліжок зменшена до 60 на 10 тисяч населення — наказ МОЗ набрав чинності

21 березня 2016 275

Про ефективність використання ресурсів свідчить адекватне співвідношення кількості лікарняних ліжок до чисельності населення. Наказом Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Методики щодо забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку на 10 тис. населення» від 01.02.2016 № 51, що набрав чинності 15 березня 2016 року, затверджено норму, наближену до європейських показників.

Зазначена норма становить показник не більше 60 ліжок на десять тисяч населення. У країнах Європейського союзу цей показник становить у середньому 52,8. Для порівняння: у Білорусії та Росії — 110,5 та 81,8 відповідно.

Структурні підрозділи з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської державних адміністрацій мають затвердити детальні покрокові плани оптимізації ліжкового фонду закладів охорони здоров’я протягом 2016 року. При цьому варто враховувати структуру захворюваності і рівень смертності у регіоні, ресурсне забезпечення закладів охорони здоров’я і відповідно до цього коригувати фактичну необхідну кількість стаціонарних ліжок.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах