text
Медична справа

Хмельниччина звітувала про виконання загальнодержавних заходів протидії ВІЛ та туберкульозу

  • 2 липня 2013
  • 22

На черговій апаратній нараді Держслужби України соцзахворювань про основні досягнення та труднощі у процесі виконання загальнодержавних заходів протидії ВІЛ та туберкульозу звітували представники Хмельницької області.

На черговій апаратній нараді Держслужби України соцзахворювань про основні досягнення та труднощі у процесі виконання загальнодержавних заходів протидії ВІЛ та туберкульозу звітували представники Хмельницької області, яка, до речі, є регіоном з відносно благополучною епідемічною ситуацією.

Для тих хворих на туберкульоз, стосовно яких судом ухвалено рішення про обов’язкову госпіталізацію, в області створено спеціальне відділення для лікування. Окрім цього, в останні роки на Хмельниччині була проведена реорганізація ліжкового фонду обласного протитуберкульозного диспансеру відповідно до сучасних вимог, у результаті якої було оптимізовано малоефективні відділення та палати.

У Хмельницькій області також заплановано будівництво нового відділення для хворих з хіміорезистентним туберкульозом в облтубдиспансері, що цілком відповідатиме вимогам та стандартам інфекційного контролю. Нинішнє відділення після реконструкції буде реорганізовано у відділення паліативного лікування.

У 2013 році було відкрито шість додаткових пунктів отримання антиретровірусної терапії для ВІЛ-інфікованих осіб. Для запобігання поширення інфекції,  в області щомісячно здійснюється порівняння всіх випадків нововиявленого туберкульозу і ВІЛ-інфекції між лікарями-інфекціоністами і фтизіатрами для своєчасного виявлення випадків ВІЛ-асоційованого туберкульозу.

На Хмельниччині постійно зростає кількість скринінгових  обстежень на антитіла до ВІЛ. У 2012 році в області проведено 95,6 тисяч обстежень,  лабораторією Центру СНІД проведено 56,6 тисяч досліджень, що на 2% більше ніж торік. Також 100% вагітних обстежуються на ВІЛ-інфекцію. Показник передачі ВІЛ від матері до дитини у 2012 році за даними обстеження складає 0%.  Зменшено частку нових випадків інфікування ВІЛ осіб у віці 15–24 років — (2007 рік — 20,6%, 2010 рік — 11,8%, 2012 рік — 6,8%).

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно