З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Знеболюючі препарати стали доступнішими для хворих

  • 1 липня 2013
  • 32

26 червня у Києві відбулась міжнародна конференція «Наркополітика в Східній Європі у контексті корупції» у якій взяв участь Віце-прем’єр-міністр України Костянтин ГРИЩЕНКО. Урядовець наголосив, що подальше спрощення ліцензійних умов діяльності аптечних закладів буде здійснено незважаючи на певний опір деяких відомств.

Віце-прем’єр-міністр України Костянтин ГРИЩЕНКО взяв участь у міжнародній конференції «Наркополітика в Східній Європі у контексті корупції», яка проходила  26 червня цього року у Києві. Урядовець наголосив, що подальше спрощення ліцензійних умов діяльності аптечних закладів буде здійснено, навіть, незважаючи на певний опір деяких відомств.

Костянтин ГРИЩЕНКО зазначив, що головним завданням державної політики у галузі наркоконтролю є досягнення балансу між доступністю лікарських наркотичних засобів для хворих та мінімізацією зловживання ними. Наочним підтвердженням цьому є законодавче закріплення норм, що розширили доступність наркотичних лікарських препаратів для важкохворих.

При цьому урядовець нагадав про те, що постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку придбання, перевезення, зберігання, відпуску, використання та знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у закладах охорони здоров’я» від 13.05.2013 № 333 були значно спрощені процедури використання лікарями наркотичних препаратів у своїй практиці, полегшено доступ амбулаторних хворих до  знеболюючих засобів, особливо в сільській місцевості, де  заклади охорони здоров’я та аптеки віддалені від пацієнта.

Вперше в історії в Україні був зареєстрований таблетований морфін. Відтак, сьогодні українці зі стійким больовим синдромом мають змогу не проходити дуже складні процедури для отримання однієї-двох ампул з ліками, а одержати такі знеболюючі на декілька днів за спрощеною процедурою.

За словами Віце-прем’єр-міністра, Уряд уважно відслідковуватиме застосування на практиці нових правил отримання таких лікарських засобів з метою корекції можливих складнощів. Крім того, урядовець поінформував присутніх про мету поступового спрощення ліцензійних умов діяльності аптечних закладів, які здійснюють продаж знеболюючих наркотичних лікарських засобів.

Віце-прем’єр-міністр наголосив, що подальше спрощення ліцензійних умов діяльності аптечних закладів буде здійснено незважаючи на певний опір деяких відомств, адже завдання Уряду у європейській країні — це полегшення життя людей, а не ускладнення.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно