З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Психіатрам допомагає арт-терапія

  • 19 червня 2013
  • 28

У київському Будинку вчителя стартував Всеукраїнський проект «Мистецтво, що об’єднує всіх!». Проект охопить всі регіони України та презентуватиме творчість пацієнтів з проблемами психічного здоров’я у різних напрямках мистецтва, сприятиме реінтеграції пацієнтів у повноцінне соціальне життя суспільства.

У київському Будинку вчителя стартував Всеукраїнський проект «Мистецтво, що об’єднує всіх!». Проект охопить всі регіони України та презентуватиме творчість пацієнтів з проблемами психічного здоров’я у різних напрямках мистецтва, сприятиме реінтеграції пацієнтів у повноцінне соціальне життя суспільства.

Питання є надзвичайно актуальним, адже за даними Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України, на початок 2013 року 2,5% жителів України перебувають під наглядом психіатрів.

Презентація проекту розпочалась із спектаклю «Двірнича спілка» театру Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні. Виставу готували впродовж року, і в ній брали участь пацієнти лікарні, медичні працівники та професфйні актори.

Завідувач кафедри психіатрії та психотерапії факультету післядипломної освіти Лвівського національного медичного університету імені Д. Галицького, головний лікар Львівської обласної психіатричної лікарні Олександр ФІЛЬЦ зазнвчив: – «Метод арт-терапії для психічно неврівноважених хворих застосовували ще у Давній Греції. Наш театр був створений 16 років тому. Арт-терапія дуже важливою для таких пацієнтів і ще важливіше те, що поруч з ними у спектаклі беруть участь здорові люди. Така терапія відкриває пацієнтів, дає їм змогу увійти до системи нормальних емоційних стосунків. Тому, майже ніхто з учасників вистави (пацієнтів) давно не лежить у лікарні, вони лікуються амбулаторно. Це і є пряма соціалізація».

Проект «Мистецтво, що об’єднує всіх!» реалізується за підтримки Міністерства охорони здоров’я України, посольства Великої Британії в Україні та громадських організацій.

Його мета – привернути увагу громадськості до потреб десоціалізованих членів суспільства – психоневрологічних хворих та допомогти їм у питаннях реабілітації та соціальної адаптації.

Після презентації проекту експерти з питань психіатрії, на круглому столі, що відбувся в рамках проекту «Мистецтво, що об’єднує всіх!» поділилися досвідом застосування арт-терапії. На офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я одночасно відбувалась онлайн-трансляція заходу. Завдяки цьому він був доступний для представників усіх регіональних департаментів охорони здоров’я.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно