З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Донецький регіон завершив реформування первинного рівня медобслуговування

  • 14 червня 2013
  • 18

12 червня 2013 року члени Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я вивчали досвід реалізації пілотного проекту з реформування системи охорони здоров’я в Донецьку в ході виїзного засідання.

12 червня 2013 року члени Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я вивчали досвід реалізації пілотного проекту з реформування системи охорони здоров’я в Донецьку в ході виїзного засідання.

Голова комітету Тетяна БАХТЄЄВА зазначила, що реалізація пілотного проекту в регіоні торкнулася практично всіх сфер медичного обслуговування. Так, в області завершено реорганізацію первинної ланки медобслуговування населення, яка сьогодні включає 72 центри первинної медичної допомоги з розгалуженою структурою підрозділів у вигляді 446 амбулаторій та 463 фельдшерсько-акушерських пунктів.

Триває робота з реорганізації лікувальної мережі. Також ведеться підготовка до практичної апробації нової моделі організації вторинної медичної допомоги, основним інструментом якої є створення госпітальних округів.

Глава профільного парламентського комітету також зазначила, що керівництво регіону приділяє велику увагу вирішенню проблем екстреної медичної допомоги.

Зокрема, на Донеччині поліпшено транспортне сполучення за рахунок організації додаткових маршрутів з урахуванням розміщення лікувальних установ, відремонтовано 221 кілометрів доріг, виділено більше одного мільйона гривень з обласного бюджету на забезпечення служби екстреної медичної допомоги пально-мастильними матеріалами та дев’ять мільйонів ― на ремонт автомобілів і забезпечення бригад швидкої допомоги витратними матеріалами. Також збільшено фінансування служби на 25% і медикаментозне забезпечення одного виїзду швидкої допомоги.

Як результат, своєчасність приїзду бригад «швидкої допомоги» до пацієнта поліпшилась до 85%.

У той же час, голова парламентського Комітету з питань охорони здоров’я акцентувала увагу учасників засідання на необхідність усунення ряду проблем у медичній сфері регіону. Серед них, зокрема, низький рівень забезпечення центрів первинної медичної допомоги транспортом, оргтехнікою та засобами зв’язку, дефіцит кадрів серед медпрацівників.

У свою чергу, голова облдержадміністрації Андрій ШИШАЦЬКИЙ подякував представникам депутатського корпусу за проявлений інтерес до проблем реформування медичної сфери Донеччини.

Як зазначив глава регіону, півтора року Донецька область проводить процес системної модернізації охорони здоров’я.

У поточному році регіональна влада зробить акцент на розвиток служби екстреної медичної допомоги. Зокрема, буде виконано ряд ремонтів у підрозділах «швидкої допомоги», здійснена закупівля GPS-станцій і архіваторів для того, щоб було забезпечено контроль за своєчасністю приїзду бригад екстреної медичної допомоги до пацієнтів.

Губернатор також звернув увагу учасників засідання на необхідність посилення роботи з роз’яснення мешканцям області суті медичної реформи. Він зауважив, що людину завжди лякає невідомість, тому необхідно попрацювати для того, щоб донести людям проведення реформи як необхідність поліпшення якості медичного обслуговування населення.

Також губернатор підкреслив, що в Донецькій області завершено формування первинної ланки медобслуговування. У рамках цього були відкриті нові амбулаторії та фельдшерсько-акушерські пункти, оснащені сучасним обладнанням.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно