text
Медична справа

Протягом останніх шести років значно зменшився показник захворюваності на туберкульоз

  • 10 червня 2013
  • 18

В Україні немає ознак загальної епідемії туберкульозу. Про це заявила радник Міністра охорони здоров’я України, головний позаштатний фтизіатр департаменту охорони здоров’я Донецької обласної державної адміністрації Ганна КОВАЛЬОВА.

В Україні немає ознак загальної епідемії туберкульозу. Про це заявила  радник Міністра охорони здоров’я України, головний позаштатний фтизіатр департаменту охорони здоров’я Донецької обласної державної адміністрації Ганна КОВАЛЬОВА.

За словами радника Міністра охорони здоров’я України, в міжнародній практиці застосовують чотири критерії визначення епідемії туберкульозу:

  • - Ураженість активним туберкульозом більше 1% населення
  • - Кратний приріст захворюваності за кратний проміжок часу
  • - Ризик інфікування більше 1%
  • - Ураженість активним туберкульозом в окремих групах ризику понад 5%

В Україні станом на 1 січня 2013 року показник ураженості активним туберкульозом, за даними державно-галузевої звітності, складає 0,14% (за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) 0,25%). Протягом останніх шести років відбувається зменшення чисельності хворих на туберкульоз.  Показник ризику інфікування для України складає 0,45%, а з урахуванням недовиявлення (14% для України, за даними ВООЗ) — цей ризик складає максимум 0,6%. Таким чином, показник ризику інфікування в Україні не сягає одного відсотку, пояснила Ганна Ковальова, і є рубіжним між середнім та високим рівнем захворюваності на туберкульоз.

Найближчим часом в Україні очікується впровадження Єдиної національної системи моніторингу і оцінки заходів загальнодержавної програми протидії туберкульозу, яка дозволить аргументовано реагувати на не завжди справедливу критику та поширену у суспільстві думку щодо критичної ситуації з туберкульозом в Україні.

В Україні вже було приведено у відповідність з міжнародними стандартами Національний клінічний протокол, у стадії запровадження знаходиться Державний реєстр хворих на туберкульоз.

Можна сказати, що Міністерство охорони здоров’я взяло чіткий курс на подолання проблеми захворюваності на туберкульоз в країні.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно