З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Затверджено рекомендації щодо розробки локального формуляра лікарських засобів

  • 4 червня 2013
  • 154

З метою створення ефективної інфраструктури забезпечення лікарськими засобами Міністерство охорони здоров’я України затвердило Методичні рекомендації з розробки локального формуляра лікарських засобів.

Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ) затвердило Методичні рекомендації з розробки локального формуляра лікарських засобів. Рекомендації були прийняті наказом Міністерства охорони здоров’я «Про затвердження Методичних рекомендацій з розробки локального формуляра лікарських засобів» від 18.05.2013 № 403 з метою створення ефективної інфраструктури забезпечення лікарськими засобами, що є однією з головних цілей системи охорони здоров’я України. Передбачається, що в Україні буде створено три рівні формулярів: державний, регіональний та локальний.

У цьому наказі зазначено, що розробка та затвердження відповідної нормативно-правової бази, переробка та динамічний перегляд Державного формуляра лікарських засобів забезпечили впровадження національної формулярної системи на державному рівні. Впровадження регіональних та локальних формулярів ще знаходяться на етапі становлення.

На сьогодні Положення про локальний формуляр лікарських засобів закладу охорони здоров'я застосовується при призначенні, розподілі, закупівлі та прийомі лікарських засобів у закладах охорони здоров'я державної та комунальної власності.

Згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я «Про створення формулярної системи забезпечення лікарськими засобами закладів охорони здоров’я» від 22.07.2009 № 529 локальний формуляр лікарських засобів закладу охорони здоров’я — перелік лікарських засобів з найбільшою доказовою базою щодо їх ефективності, безпеки та економічно вигідного використання коштів закладу охорони здоров’я, що затверджується керівником закладу охорони здоров’я за погодженням з Міністерством охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, управліннями охорони здоров’я обласної, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

Передбачається створення фармакотерапевничних комісій, які будуть розробляти та постійно оновлювати локальні формуляри лікарських засобів. Окрім цього, у документі передбачений порядок розробки локального формуляра та залучення до цього процесу персоналу закладів охорони здоров’я.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно