text
Медична справа

Унікальна вітчизняна розробка — віртуальний пацієнт «СКІФ»

  • 3 червня 2013
  • 185

1 червня 2013 року у Вінниці був представлений унікальний проект, який дає змогу максимально відобразити природні механізми та процеси, які протікають в організмі людини в нормі та при патологічних станах.

1 червня 2013 року вперше була представлена унікальна комп’ютерна модель життєдіяльності організму людини — віртуальний пацієнт «СКІФ».

Над проектом більше п’ятнадцяти років працював колектив співробітників Вінницького національного медичного університету ім. М. І.Пирогова на чолі з академіком Національної академії медичних наук України, професором Василем МОРОЗОМ. 

Комп’ютерна модель дає змогу максимально відобразити механізми діяльності організму людини, починаючи з окремих клітин та закінчуючи органами і системами організму людини у їхній тісній взаємодії, а також у взаємодії із зовнішнім середовищем. У програмі модулюються різноманітні патологічні стани, вивчається ефективність лікування та його корекція. Таким чином програма «СКІФ» надає можливість одночасно спостерігати процеси, які протікають в будь-якій системі організму, їхні реакції на різні внутрішні та зовнішні зміни, механізми регуляції їхньої діяльності.

Планується, що система буде широко застосовуватись для підвищення рівня оволодіння лікарями практичними навичками, зокрема, у вищих навчальних закладах та закладах післядипломної освіти, для підвищення кваліфікації спеціалістів на додипломному рівні, лікарів-інтернів, лікарів сімейної практики тощо.

Міністр охорони здоров’я України Раїса БОГАТИРЬОВА, яка була присутня на презентації програми, зауважила, що ця науково-медична інновація знайде найширше впровадження при проведені наукових досліджень в медицині, фармакології, біології в українських та закордонних наукових центрах, а також сприятиме просуванню України до світового освітнього та наукового простору.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно