З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Озвучено основні напрями діяльності Держлікслужби України

  • 30 травня 2013
  • 29

На прес-конференції «Якість та безпека ліків — гарантії для пацієнта та системи охорони здоров’я» Олексій Соловйов, голова Державної служби України з лікарських засобів, розповів про головні напрями діяльності Держлікслужби.

28 травня 2013 року в інформаційній агенції «Укрінформ» відбулась прес-конференція «Якість та безпека ліків — гарантії для пацієнта та системи охорони здоров’я» за участі голови Державної служби України з лікарських засобів Олексія Соловйова та першого заступника Міністра охорони здоров’я України Олександра Качура.

Було зазначено, що політика Державної служби України з лікарських засобів (Держлікслужби) спрямована на впровадження європейських норм та правил щодо якості та безпечності лікарських засобів.

Завдяки впровадженню Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами, були значно спрощені вимоги до діяльності аптек у сільський місцевості, що сприяло збільшенню їх кількості на 20% у порівнянні з 2011 роком. На сьогодні рівень завантаженості українських аптек відповідає загальноєвропейському рівню (2200 людей на 1 міську аптеку та 2800 — на сільську).

Наступний крок — впровадження у ліцензійні умови вимоги належної аптечної практики, що дає змогу ввести поняття належної фармацевтичної послуги. Проект розробляється спеціалістами Держлікслужби сумісно з представниками фармацевтичної галузі та найближчим часом буде винесений на публічне обговорення.

Окрім цього, введена кримінальна відповідальність за фальсифікацію лікарських засобів, що дало змогу ефективно контролювати та ліквідовувати фальсифіковану продукцію. Задля поліпшення ефективності перевірок  планується скасування попередження аптек за 10 днів про проведення планової перевірки. За словами Олексія Соловйова, аптека постійно має бути готова до перевірки.

На конференції також підіймалось питання Проекту наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з імпорту лікарських засобів», який пройшов громадське обговорення. Планується, що найближчим часом документ буде переданий до Міністерства юстиції України.

Триває дискусія з приводу введення НДС на лікарські засоби. Як було зазначено, кінцеве рішення з приводу введення НДС буде прийняте, коли ризик підвищення цін на лікарські засоби буде повністю відсутній.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно